A PCOS kezelése során kiemelt jelentősége van a vizsgálatoknak, hogy minél nagyobb körültekintéssel kerüljenek meghatározásra az elváltozások, funkcionális problémák. A PCOS kezelése során a diagnosztika mellett a tudatos életmód is alapvető. Szerencsére az inzulinrezisztenciát egyre hatékonyabban tudják azonosítani, ami által lehetőséget kaphatunk arra, hogy megfelelő kérdéseket tegyünk fel magunknak a PCOS kezelése kapcsán.

Nézzük meg először is magát az elnevezést, milyen elemekből áll maga a diagnózis megnevezése?
INSULA = a latin ‘sziget’ szóból ered
REZISZTENCIA = ellenállás
Ebből már azonnal látszik, hogy hol, milyen konfliktusok terén érdemes keresgélnünk az inzulinrezisztencia kialakulásának mélyebb, lelki, élethelyzetekkel összefüggő okai kapcsán a PCOS kezelése során.
Akit a PCOS mellett inzulinrezisztenciával diagnosztizálnak, felteheti magának a kérdést:
– Voltam-e olyan helyzetben, amikor valaki rám akart valamit kényszeríteni?
– Ellen tudtam-e állni, ki tudtam-e tartani a véleményem mellett, vagy beletörődtem a helyzetbe?
A rómaiaknál a családi házat jelezték az ‘insula’ kifejezéssel, tehát érdemes elsősorban a családon belül keresni olyan személyt, aki uralkodik felettünk, akinek meg kell felelnünk, vagy akitől rettegünk, hogy mit fog mondani, hogyan fog viselkedni, ha iszik stb.?
Mivel az inzulinrezisztencia a hasnyálmirigy működéséhez kapcsolódik, aminek latin neve ‘pancreas’, aminek nyers fordítása ‘pan creas’ = apa által teremtve, tehát megvizsgálhatjuk, hogy van-e, volt-e konfliktusunk az apánkkal vagy egy apának tekintett tekintélyszeméllyel, aki lehet a főnököm, az apósom, a tanárom.
A ‘sziget’ szóból megvizsgálhatjuk az elszigetelődés kérdését is. Szeretnék-e valakitől elszigetelődni? Miért? Mert akkor jobban biztonságban érezném magam, mert akkor szabadabban tehetném azt, amit szeretnék, mert jelenleg elviselhetetlen az, ahol élek, dolgozok stb.
Milyen tekintély személynek állok ellen, illetve pontosabban szeretnék ellenállni, de nem tudok, nincs más választásom, mint behódolni a helyzetnek?
Amikor testi elváltozásról van szó, mindig kettősség van jelen:
– szeretnék valamit, de akadályoznak benne,
– nem szeretnék valamit, de meg kell tennem.
Mi lehet a megoldás?
Ha felismertem az inzulinrezisztenciát kiváltó tényezőt, személyt, helyzetet az életemben, akkor a következő kérdés az, hogy mit szeretnék? Hogyan szeretnék élni? Hogyan lenne jobb nekem? A PCOS kezelése során ezek a kérdések kulcsfontosságúak.
Ezt követően pedig nézzük meg, gondoljuk végig, hogy mit tehetünk azért, hogy megvalósítsuk azt, amit szeretnünk? Milyen lehetőségeink vannak, és tegyük meg!
Ha mi nem cselekszünk és benne maradunk az élethelyzetben, akkor a testünk jön és segít azonnal, hogy helyettünk megoldja a szituációt.
Persze nem minden helyzet és kapcsolat oldható fel egyetlen varázspálca suhintással, de ha már tudjuk, hogy hol van az akadály, fel is tudjuk oldani azt.
Annál is inkább, mivel az inzulinrezisztencia egy „blokkoló-betegség”, vagyis a testem bizonyos anyagok megfelelő működését blokkolja az én érdekemben, hogy megoldást hozzon helyettem az adott helyzetben a PCOS kezelése kapcsán.
Amennyiben minden kérdésre megtaláltad a választ, azt is tudod, hogy mit kellene tenned, de úgy érzed, hogy ez lehetetlen, vagy nincs elég erőd hozzá, akkor tudd, hogy vannak olyan módszerek (pl. kineziológia, Recall Healing, belső utazás stb.), ami által megtalálhatod magadban azt az erőforrást és képességet, ami által ki tudod magad szabadítani.
A tudatosság felemelő!
Köszönet a cikk megírásáért Hegedűs Beatrixnak.
Hegedűs Beatrix, Tudatos Test konzulens, személyre szabott tanácsadással segíti a nőket. Kapcsolatfelvételhez írjon a címre és kövesse a Tudatos Test és Lélek Facebook oldalát friss információkért és inspirációért.
Személyre szabott teakeverék készítés
Vannak olyan esetek, ahol az egészségügyi állapot, a gyógyszerek szedése illetve a felvett Covid-védőoltások indokolttá és célszerűbbé tehetik személyre szabott teakeverék elkészítését, fogyasztását.
Figyelem!
A Hölgyi tea gyógynövényes teakeverék, a palástfű tea és az életmód tanácsok a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást, a gyógyszeres vagy egyéb szakorvosi kezelést nem helyettesíthetik.