A címben szereplő kérdésben már benne rejlik részben a válasz is. A méhpolipok kialakulása mögött gyakran rejtőznek mélyreható érzelmi és lelki tényezők. Ebben a cikkben a méhnyálkahártyán megjelenő „karfiolszerű” képződmények biológiai és érzelmi összefüggéseit vizsgáljuk, különös tekintettel arra, hogy miként kapcsolódnak a női szexualitáshoz, intimitáshoz és párkapcsolatokhoz. Feltárjuk, hogy a méhpolipok nem csupán fizikai elváltozások, hanem a női lélek mélyebb rétegeinek kifejeződései is lehetnek, és megpróbáljuk megérteni, hogyan befolyásolják ezek a képződmények a nők életét.
A méhpolipok érzelmi háttere
Amikor a testünkben egy fizikai elváltozást biologikus szemmel vizsgálunk, mindig az adott szövettípusból kell kiindulni, az adott szerv funkcióját érdemes megvizsgálni. A méhpolip esetében a méhnyálkahártya érintett. A méhnyálkahártya biológiai funkciója elsősorban az utód befogadása, a megtermékenyített petesejt beágyazódásának elősegítése.
Ugyanakkor a méhnyálkahártyának van egy másik szerepe is, a tisztítás. De mitől kellene megtisztítania minket a testünknek? Miért kellene a „karfiolszerű” szövetszaporulat által fokozni a nyáktermelődést, ami a fokozottabb tisztítást szolgálja?
A méhpolip mint lelki kifejeződés
Mivel a méh és a hüvely a nemi aktushoz is kapcsolódik, így, ha egy nő olyan helyzetbe kerül, amikor úgy érzi, hogy bemocskolták, megcsalták, tiszteletlenül bántak vele a szexualitása terén, előfordulhat a méhnyálkahártya megvastagodása a több nyáktermelés érdekében, hogy ezt a „megalázást, a bemocskolást” lemossa, kimossa magából a nő, ha mentálisan vagy érzelmileg ezt éppen nem tudja megtenni.
Minderre csak abban az esetben van szükség, ha folyamatos frusztrációban, haragban, lelki fájdalomban, szomorúságban telnek a nő napjai, mert nem érti, hogy egyáltalán hogyan kerülhetett ilyen helyzetbe? Hogy tehette ezt vele a férfi… vagy éppenséggel egy másik nő, akivel nemi kapcsolatba került?
Méhpolip esetén érdemes a fentiekre vonatkozó helyzeteket megvizsgálni az életünkben. Ugyanakkor tapasztalataim alapján, a hozzám forduló hölgyek esetében találtunk egyfajta belső vágyat, amit mindjárt kifejtek bővebben, de először képzeljünk el egy polipot.
Hogy néz ki a polip?
Nyolc hosszú karja van, amelyek alapvetően a táplálék, a falat megragadására és a szájhoz történő közelebb húzásra szolgálnak. Fizikailag nem feltétlenül nyolc nyúlványa van a méhpolipnak, általában kevesebb, de az elváltozás formájáról nevezték el méhpolipnak, ami ebben az esetben segít az elváltozás kiegészítő megértésében, ha a fentiekben leírt konfliktust nem találjuk meg egyértelműen.
Tehát miért hozna létre testünk, agyunk olyan elváltozást a méh környékén, aminek sok nyúlványa van?
Mi az, amit nőként szeretnénk megragadni?
Mi az a „nemi falat”, amire a nőként vágyhatunk?
Igen… jól gondoljátok, alapvetően a férfi, vagy a szexuális partner, akivel esetleg már a gyermeknemzésben gondolkodik az illető, már elképzelte, hogy lesz közös gyermek stb. A szándék megvalósítása érdekében a nyúlványok segítségével „megpróbálom” visszahúzni a szexuális partnert az ágyamba, ahol „beágyazhatunk” (méhnyálkahártya) egy kisbabát.
Mikor van szükség a látszólagos karok kinyújtására a „karfiolszerű” elváltozásban? Ha a férfi már eltávolodott a hölgytől, de a hölgy továbbra is vágyik rá, szeretné visszaszerezni, magához húzni, magához ölelni. Ha ezt a fizikai valóságban nem tudja megvalósítani, akkor a teste megadja neki a megoldást pontosan ott és olyan formában, ami biológiailag megfelelő az adott helyzetnek.
Mivel a méhnyálkahártya, amiből a méhpolip felépül agytörzs által vezérelt szövet, éppen ezért „falat” konfliktusra reagál. Tehát kérdés, hogy: „Mi az a nemi falat, vagy ki az a személy – akit az agyunk falatnak tekint –, akit szexuális értelemben szeretnék közelebb húzni magamhoz, de nem sikerül?”
Ha ezt nem tudjuk megvalósítani, akkor a testünk fogja létrehozni azt, amit szeretnénk szövetszaporulat, méhpolip kialakítása által. Amennyiben a polip nem válik le, akkor érdemes visszaemlékezni korábbi kapcsolatainkra, és megvizsgálni, hogy melyiket nem zártuk még le, kivel kapcsolatban vannak még „nosztalgikus” gondolataink?
Amikor ezeket a történeteket, vágyakat megtaláltuk a hölgyeknél, megértették a testükben zajló folyamatokat, és tettek is azért, hogy a már nem létező kapcsolatot lezárják, elengedjék, a polip rövid időn belül levált, távozott a hüvelyen keresztül, hiszen már nem volt értelme a méhpolip karjait fenntartani, mert a másik oldalon már nem volt senki, akit magához szeretett volna húzni az illető.
Mivel azonban minden eset egyedi, a fentiek iránymutatásként szolgálnak, és minden esetben az a kérdés, hogy mielőtt a méhpolip megjelent volna, mi történt az adott hölgy életében? Maradjunk nyitottak az egyéni lehetőségekre, árnyalatnyi különbségekre, mert minden eset egyedi, de kiindulási pontként érdemes az adott szövet biológiai funkcióját megvizsgálni.
A méhpolipok mögötti érzelmi és lelki tényezők megértése elengedhetetlen a gyógyuláshoz. Hegedűs Beatrix, Tudatos Test konzulens, személyre szabott tanácsadással és támogatással áll rendelkezésére. Vegye fel vele a kapcsolatot a e-mail címen, és kövesse a Tudatos Test és Lélek Facebook oldalt további hasznos információkért és inspirációért.
A méhpolip felszívódása támogatható a nőgyógyász vagy endokrinológus orvos által előírt módok mellett saját erőfeszítéssel is. E cikk nem az orvosi útról akar lebeszélni egy nőt sem, hanem azt igyekszik kiegészíteni az egészség magasabb szintjein (gondolati-érzelmi életmód, nézőpont). Figyelem! A Hölgyi teakeverék és a palástfű tea, továbbá az életmód tanácsok szervezete testi-lelki gyógyító- és harmonizáló folyamatait támogathatják. Az orvosi vizsgálatokat, ellátást, valamint az esetleges gyógyszeres illetve egyéb szakorvosi kezeléseket nem helyettesítik.
Személyre szabott teakeverék készítés
Vannak olyan esetek, ahol az egészségügyi állapot, a gyógyszerek szedése illetve a felvett Covid-védőoltások indokolttá és célszerűbbé tehetik személyre szabott teakeverék elkészítését, fogyasztását.
Figyelem!
A Hölgyi tea gyógynövényes teakeverék, a palástfű tea és az életmód tanácsok a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást, a gyógyszeres vagy egyéb szakorvosi kezelést nem helyettesíthetik.