A női szervezetben kialakuló elváltozások, mint például a ciszta a mellben, összetett tényezők hatására alakulhatnak ki. Ez a cikk a mindennapok kihívásaiból és a kapcsolati helyzetekből fakadó stresszre, valamint ezek lehetséges hatásaira összpontosít. Különösen a mellben megjelenő ciszták kialakulásának szempontjából.
A mindennapi stressz hatása a női testre
Nőként, anyaként, akinek van párja, családja, elképzelhető-e, hogy átélünk a családdal, a párunkkal, a gyermekeinkkel kapcsolatos stresszt, aggodalmat, konfliktust? Talán mindannyian azt válaszoljuk, hogy igen, előfordul, ez a hétköznapok, vagyis az élet része.
Ezzel nem elbagatellizálni szeretném a ciszta a mellben elváltozást, hanem inkább felhívni a figyelmet arra, hogy olyan helyzetekből adódhatnak mell elváltozások, amelyek jelen vannak az életünkben, a mindennapokban, de néha annyira megszokjuk, hogy észre sem vesszük, hogy mennyire fáj valami, vagy épp nincs idő arra, hogy magunkkal is foglalkozzunk.
Korábbi írásaimban említettem már, hogy ha van stressz, akkor lehet elváltozás is, és ez alól a ciszta a mellben sem kivétel.
A probléma a „hétköznapi”, mindennapos helyzetekkel a következő:
- Nem ismerjük a testünk működését és rendszerét, ezért, ha valamilyen elváltozást találnak az orvosok, például cisztát a mellben, akkor megijedünk.
- Az esetek többségében – tisztelet a kivételnek – a szüleink, nagyszüleink nem tanították meg nekünk, nem mutattak mintát arra, hogy hogyan kell az érzéseinket, érzelmeinket, a különböző helyzeteket megnyugtatóan, jelenléttel kezelni. Ehelyett olyan megoldási mintákat, stratégiákat kaptunk, mint az elfojtás, saját érzéseink ki nem mutatása, megsértődés (vagyis az érzéseink, a stressz elnyomása magunkban), vagy kiabálás, veszekedés, a másik hibáztatása (vagyis a stressz fokozása).
Bármilyen elváltozás, így a ciszta a mellben esetén is érdemes feltenni az alábbi kérdéseket:
- Mi lehet az oka annak, hogy a testemben ez az elváltozás létrejött? Mi történt velem? Mit éreztem, milyen helyzetbe kerültem?
- Ha megtalálom az adott szervhez, szövethez kapcsolódó konfliktust, stresszforrást, akkor tudom, hogy a következő kérdésem az lesz, hogy mi a megoldás? Mi az a megoldás, ami számomra megnyugtató lenne?
- És mit tehetek, mit tegyek azért, hogy ezt megvalósítsam, kivitelezzem? Mi hiányzik hozzá? Pénz, bátorság, támogatás, önmunka stb.?
Tehát ami a megoldáshoz szükséges, ami által a testem érzékelheti, hogy megnyugodtam, és nem kell az elváltozást, így a mellben lévő cisztát már fenntartania:
- Tudatos jelenlét – vegyem észre, tudatosítsam, hogy stresszben vagyok. Figyeljek magamra, a bennem zajló, láthatatlan, érzelmi, mentális, gondolati szintű folyamatokra, mint pl. amikor folyamatosan agyalok, kattogok valamin, valakin, hogy valami fáj, szenvedtet, gyötör.
- Azonosítsam a konfliktus forrását, az érzéseimet és az adott személyt, akivel helyzetben vagyok.
- Találjam meg a megfelelő, számomra (vagy akár a „mindenki számára”, mert ilyen is van) megnyugtató megoldást.
- Cselekedjek: mondjam ki, írjam le, tegyem meg a megfelelő lépéseket.
A mell elváltozásai, így a ciszta a mellben esetében számos iránymutatás áll rendelkezésünkre hála Dr. Hamernek (Germán Gyógytudomány), aki ezeket az összefüggéseket felfedezte, és hála a Recall Healingnek, ami tovább gondolta és elmélyítette a feltárás folyamatát, az összefüggéseket azért, hogy még tisztább képet kaphassunk a bennünket működtető, belső folyamatokról.
A ciszta a mellben lelki háttere és önvizsgálati lépések
A következő írásokban ezeken az irányvonalakon megyünk végig a mellben található ciszták kapcsán, de az elején szerettem volna ismét kiemelni azokat a lépéseket, amiket önmagunkért tehetünk a saját gyógyulásunk érdekében.
Kezdjük hát a mellhez kapcsolódó információk feltárását, amivel beazonosíthatjuk, hogy az elváltozás milyen élethelyzetből adódik. Kihez kapcsolódik? Mi történt? Mi aggasztott? Mi fájt?
Ahogy az elején említettem, a mell minden esetben a családhoz, a fészekhez, az otthonunkban élő személyekhez kapcsolódik, vagy akikkel szorosabb érzelmi kapcsolatban vagyunk: anya, apa, férj, barát, gyerekek stb.
Először nézzük meg, hogy az elváltozás, így a ciszta a mellben a bal, vagy a jobb oldalon található-e.
Ilyenkor különbséget teszünk a jobb és balkezes emberek között – figyelembe véve azt is, hogy nem ragaszkodunk ehhez 100%-ban, mivel előfordulhat, hogy valaki kétkezes, vagyis mindkét kezét egyformán használja, vagy előfordulhat, hogy átnevelték balkezesről jobbkezesre.
A lényeg minden esetben az, hogy a megfelelő konfliktust találjuk meg!
Egy kis segítség a kezesség megállapításához:
- Ha egy babát a karodban tartasz, a másikkal pedig meg kell kavarnod az ételt a tűzhelyen, akkor melyikben lesz a baba és melyikben a fakanál?
- Vagy ha rohan feléd egy kutya, melyikben tartod a babát és melyik karoddal próbálod elhárítani a veszélyt?
A tisztán jobbkezesek minden esetben a bal oldalukra teszik a gyermeket, és az ügyesebb, az erősebb kezükkel végzik a feladatot vagy hárítják el a veszélyt, mert így hatékonyabb, ez szolgálja jobban az életben maradást. Ebben az esetben a jobb oldalt hívjuk: anya-gyermek tengelynek, míg a bal oldalon található elváltozások a partner-kortárs kapcsolódásokból adódnak.
Ebből következik az, hogy akinél jobb oldalon található a mellben a ciszta, az felteheti a kérdést, hogy:
- volt-e problémám a gyerekemmel?
- az anyámmal?
- vagy önmagammal, mint anya, mert leértékelem, hibáztatom magam valamiért?
Kiegészítés: gyermeknek bármit tekinthetek – a valódi gyermekemet, mások gyermekét, ha ugyanúgy aggódok érte, mint a sajátomért, vagy akár egy háziállat, egy kutya, cica, akit gyermekemként szeretek.
A bal oldal tekintetében pedig:
- voltam-e konfliktusban a párommal?
- volt-e stresszes helyzet a testvéremmel?
Valódi balkezesek esetében éppen fordítva van: a bal oldal lesz az anya-gyermek tengely, és a jobb oldal a partner-kortárs vonatkozás.
Vizsgáljátok meg ezeket a kérdéseket, aztán haladhatunk tovább a konfliktus azonosításával, amely minden esetben az egyén életében található.
Köszönet a cikk megírásáért Hegedűs Beatrixnak.
Hegedűs Beatrix, a Tudatos Test konzulenseként személyre szabott tanácsadással segíti a hölgyeket. Ha kapcsolatba lépne vele, kérjük, írjon a következő e-mail címre: . További információkért látogasson el Beatrix weboldalára.
Figyelem. Célunk az orvosi út mellett az egyéb alternatív gyógymódok alkalmazása. Utóbbiak nem helyettesítik az orvosi vizsgálatokat, kezeléseket.
Személyre szabott teakeverék készítés
Vannak olyan esetek, ahol az egészségügyi állapot, a gyógyszerek szedése illetve a felvett Covid-védőoltások indokolttá és célszerűbbé tehetik személyre szabott teakeverék elkészítését, fogyasztását.
Figyelem!
A Hölgyi tea gyógynövényes teakeverék, a palástfű tea és az életmód tanácsok a szervezet testi-lelki öngyógyító- és harmonizáló folyamatait segíthetik elő, ám az orvosi vizsgálatokat, ellátást, a gyógyszeres vagy egyéb szakorvosi kezelést nem helyettesíthetik.